- KŘÍŽKULES -web design * mff-uk * projekt ACar * glosa * informace *
   
 
Informace o stránce

Už několikrát jsem se setkal s dotazem, jak vytvářím svoje stránky. Jaké programy používám, zda stránky píši ručně, či pomocí editoru. Pokusím se shrnout odpovědi na tyto dotazy a popsat programy použité na jejich tvorbu.

Kde jsou umístěny?
Stránky se nacházejí na serveru Explorer. Zde mám zaplacen prostor a starají se mi o dostupnost domény krizkules.cz.

 
   
   


Křížkules JUNO
www.krizkules.cz/juno
Je má diplomová práce, jedná se o editor s podporou vývoje PHP aplikací, tedy kromě nabízení HTML tagů a parametrů a jejich zvýrazňování umožňuje totéž i pro PHP funkce - vestavěné i naprogramované. Dále podporuje distribuci celých projektů na vzdálené servery a ladění PHP skriptů.

 
   


GIMP 2.6
www.gimp.com
Protože většiné grafiky, kterou používám je pixelová (tedy kreslená bod po bodu), tak mám trochu jiné požadavky na grafický editor než většina uživatelů, kteří převážně pracují s fotografií. Dlouho jsem používal Paint Shop Pro, který si držel dobrou podporu pixelové grafiky. Bohužel poslední verze 12, kterou jsem vlastnil se neměla ráda s Windows Vista a tak jsem (znovu) vyzkoušel GIMP. Ve verzi 2.6 už udělal velký pokrok v uživatelské přívětivosti a integrovanosti do systému a tak jsem se vrhnul do jeho učení a na pixelovou grafiku již používám jen jej.

 
   


Google Chrome
www.google.com/chrome
Jako prohlížeč běžně používám Google Chrome, který mě dostal perfektní integrací do systému, jeho minimalistické pojetí "neviditelné" aplikace prohlížeče.

 
   


Opera
www.opera.com
Pro ladění web aplikací (což je čím dál méně častá záležitost) používám prohlížeč Opera, který pomocí nástrojů pro procházení DOM zobrazených stránek mi ušetřil hodně starostí.