- KŘÍŽKULES -web design * mff-uk * projekt ACar * glosa * informace *
   
 
Web design

Na Internetu naleznete několik serverů, které jsem vytvořil.

Nyní k vlastní tvorbě. Na Internetu jsem pořádně od roku 1996, kdy jsem začal studovat na MFF-UK, do té doby jsem neměl technické možnosti k připojení. První mé stránky se objevily na začátku roku 1997. V létě téhož roku jsem byl pozván na Pinknet, kde se nachází největší část mé práce. Bohužel po pádu disku Pinknetu již nebylo sil tyto servery obnovit.

  Logo KŘÍŽKULES
   

Původní verze Leteckého muzea

Letecké Muzeum (ie4 verze)

 

Letecké Muzeum
http://web.pinknet.cz/LeteckeMuzeum

dnes již neexistující server vznikl na jaře roku 1997, jeho obsahem bylo historie československého letectva za první republiky, časem se rozšířilo i do počátečných fází druhé světové války.

Tato verze byla hodnocena v časopise Internet 2/98, kde si odneslo hodnocení 9 bodů za obsah a 9 za zpracování (obojí má maximum 10).

Následovalo přepracování do verze, která obsahovala více grafiky a využívala možností právě nového Internet Explorera 4.0, tato verze vyšla na CD Internet do kapsy III.

 
 
 

VITA software
http://www.vitasw.cz

Stránka firmy VITA software byla otevřena během roku 1997. Od té doby následovali další dvě verze. Na těchto stránkách naleznete několik aplikací dynamického HTML. Samozřejmostí je použití kaskádovaných stylů. Zároveň jsem se snažil o co nejlepší zobrazení i ve starších prohlížečích.

  VITA software
   
ČSR a rok 1938  

1938
http://web.pinknet.cz/1938

V březnu 1998 jsem začal tvořit noviny, které přinášely zprávy z roku 1938, tedy přesně šedesát let staré. Noviny vycházeli až do října 1998, kdy byly ukončeny ve chvíli přijení mnichovského diktátu.

Tyto stránky jsou první plně generované pomocí mých prográmků, které dosazují texty do připravených šablon.

 
 
 

LETADLA.cz
http://www.letadla.cz

Během prázdnin 1998 se rozběhla největší akce v mé historii tvorby stránek. Rozhodl jsem se spojit více serverů s leteckou tematikou, které se na Pinknetu shromáždily, do jednoho velkého serveru, kde se dočtete o všem co s letectvím souvisí.

Tento úkol je samozřejmě dlouhodobější, ale můžu prohlásit, že se dílo daří. Stránky byly původně generovány ze zdrojových textů, databáze a šablon. Vše odehrávalo off-line a na serveru byly statické stránky.

 

LETADLA.cz

LETADLA.cz

   
LETADLA.cz  

Behěm roku 2000 byla připravena a spuštěna nová verze, která již je napsaná v PHP a generuje stránky podle údajů uložených v databázi MySQL.

Součástí stránek je prezentace Leteckého muzea v Kbelích a nakladatelství Ares, které se zaobírá leteckou a válečnou tematikou.

V současné době je budován redakční systém, který umožňuje psát články pro Letadla přímo přes webové rozhraní a rovnou je zpřístupní čtenářům.

Nyní tato adresa slouží pouze jako alias na www.planes.cz. Staré stránky si tak můžete prohlédnout pouze pomocí web archivu.

 
 
 

Nakladatelství PASEKA
http://www.paseka.cz/

Stránky nakladatelství PASEKA jsou generovány z databáze v MS Access do statických stránek. Zároveň generátor umožňuje přidání vlastních textů připravených v MS Wordu do grafické úpravy serveru.

Součástí stránek je i jednoduchý internetový obchod.

Nyní je již na stránky použit online systém.

 

Nakladatelství PASEKA